Poradna: Předmětem dědictví je dům s pozemkem. Jednu polovinu

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den. Předmětem dědictví je dům s pozemkem. Jednu polovinu vlastní moje maminka-vdova, druhou jeden z mých bratrů. Maminka chce zamezit, aby bratr, jenž už jednu polovinu domu má, nedědil další díl a nezískal tak v domě majoritní podíl. Lze toto vyřešit darováním její části domu ostatním sourozencům? Jsme 3 žijící sourozenci, 4.loni zemřel. Budou mít nárok na dědictví jeho žena a syn? Velice děkuji za pomoc. V. Somrová

Chomutov , Chomutov , 05.03.2008
Odpověď

Ano, toto lze vyřešit (kromě vydědění) pouze tímto způsobem, tedy, že Vám maminka svůj podíl daruje. Místo zemřelého syna připadne jeho dědický podíl pouze jeho synovi, manželce nikoliv.

Jiří Švehla , 18.03.2008

Firmy z tohoto regionu:

Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Pohřební ústav AURIGA® spol. s r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Litoměřice


Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Pohřební ústav Helena s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Ústí nad Labem - centrum
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference