Poradna: převod hrobového místa na příbuzné

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, prosím o radu. Máme hrob na hřbitově v Bubenči, Hrob je napsán na staršího bratra manžela. Nyní jsme zjistili, že za hrob není 7letzaplacen nájem. S bratrem nejsme ve styku a nemůžeme ho najít (buď žije v cizině a nebo zemřel).Celáléta jsme se o hrob staralimy. Chtěli jsme dlužné nájemné doplatit a zaplatit na dalších10 let. Pracovnicehřbitova nám však řekla, že to není možné a že hrob musíme koupit. Tento hrob patří naší rodině skoro 100 let a my ho teď musíme koupit? Vůbec se nám to nelíbí. Prosím poraďte.Zvoníčkovi

, Praha 6 , 09.10.2020
Odpověď

Správce hřbitova řeší nejvýše pronájem hrobového místa, je potřeba s nimi tedy dohodnout právě přechod nájmu na Vás. Záleží, jak je nastavená nájemní smlouva, zda již např. uplynula atp. Koupě hrobu nedává smysl, hron si nemůžete koupit - koupit jde jen vybavení hrobu (např. náhrobní kámen atp.), ale správce pohřebiště řeší pouze pronájem hrobového místa. Pokud by nebyli ochotni se o nájmu bavit, doporučuji řešit věc za pomocí advokáta.

Pavel Kuchynka

Firmy z tohoto regionu:

Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Smuteční služby Horní Počernice

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 9 - Horní Počernice


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Pohřební služba Helfi

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference