Poradna: Prosím o odpověď. Jak by se řešilo dědictví v případě

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, prosím o odpověď. Jak by se řešilo dědictví v případě umrtí mojí maminky. Jedná se především o byt, který nabyla dávno před uzavřením manželství s nynějším manželem. S manželem v tomto bytě bydlí, ale majitelkou bytu je maminka. Dále bych se i za ni chtěla informovat, jak postupovat, pokud nechce, aby se dědictví týkalo i mé sestry (ráda by ji vydědila, jelikož spolu nejsou již 20let v kontaktu).Předem děkuji

Šumperk , Šumperk , 05.01.2011
Odpověď

Předmětem dědictví po mamince by byl v tomto případě celý byt – dědici v první dědické skupině jsou manžel a děti. Dceru - obecně potomka - je možné vydědit, je-li naplněn některý z důvodů, které stanový občanský zákoník v ust. § 469a. Doporučuji kontaktovat libovolného notáře a sepsat listinu o vydědění u něj.

, 21.01.2011

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň Malé Hradisko

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň Rozstání

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov


Obřadní síň na Městském hřbitově v Prostějově

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň -kostel husitské církve - Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov


Smuteční síň Hranice

Sekce: Obřadní síně, Město: Hranice
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference