Poradna: Prosím o radu. Můj otec mi daroval chatu s pozemkem

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, prosím o radu. Můj otec mi daroval chatu s pozemkem v ceně 450 tis. Kč formou darovací smlouvy v roce 2004. Asi 2-3 roky předtím dostala od něj moje sestra finanční hotovost ve výši asi 500 tis. Kč (nevím přesně) určenou na nákup stavební parcely, na které si postavila rodinný domek. Na tento dar nebyla sepsaná žádná darovací smlouva. Jak by to probíhalo v případě dědického řízení - započítávala by se hodnota obou darů, nebo jen nemovitosti, kterou mi otec daroval, v případě, že otec o darování peněz sestře nesepsal žádný doklad a nelze to tedy prokázat, že sestra od něj finanční hotovost dostala darem? Může sestra moji darovací smlouvu napadnout? Děkuji předem za odpověď.

Plzeň , Plzeň-jih , 13.09.2007
Odpověď

Měli by se započítat oba dva dary, tedy i dar sestry. Darování peněz otcem však bude nutno nějak prokázat, pokud to bude popírat. Musela byste tedy prokazovat, že peníze dostala opravdu od otce a ne odněkud jinud například. Vaší darovací smlouvu sestra teoreticky napadat může, ale její úspěšnost je mizivá.

Jiří Švehla , 11.10.2007

Firmy z tohoto regionu:

Pieta s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Plzeň
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.