Poradna: Prosím o radu,před lety můj dědeček odkázal po smrti

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,prosím o radu,před lety můj dědeček odkázal po smrti půlku domu mně,a a nedávno zemřela i babička a v poslední závěti odkázala druhou půlku mé sestře,ale babička měla tři dcery,které se vzdaly dědictví ve prospěch mě,ale ted jedna dcera a děti po zemřelé drery nárokují majetnický podíl ve svůj prospěch,nerad bych tento dům musel prodat a vyplatit je,protože na vyplacení nemáme se sestrou.Předem děkuji za odpověd.

Liberec , Liberec , 17.05.2010
Odpověď

Předmětem dědictví bude polovina domu po babičce. Děti zůstavitelky jsou tzv. neopomenutelnými dědici, což znamená, že nezletilým potomkům se musí dostat aspoň tolik, kolik činí jejich dědický podíl ze zákona, a zletilým potomkům aspoň tolik, kolik činí jedna polovina jejich dědického podílu ze zákona. Pokud závěť tomu odporuje, je v této části neplatná, nedošlo-li k vydědění uvedených potomků.

, 31.05.2010Inzerce z regionu

Koupím hrobku v Sudetech
Region: Sudety
poptávka, 6.6.2024, 18:57
Kamenictví v pohřebnictví

Koupíme hrobku v Sudetech. Preferuji Liberec,...
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference