Poradna: Prosím o radu...v pondělí 16.5.2011 mi umřela babička,

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, prosím o radu...v pondělí 16.5.2011 mi umřela babička, od které jsem před 3 roky koupila byt...proto, aby nevznikly nějaké problémy s dělením majetku v bytě, babička sepsala závěť, ale i přez to se stalo, že její 2 synové vyrabovaly celý byt a nechali mi tam jen nepořádek a pár nepotřebných věcí - pro ně. Zajímalo by mě, co mám dělat a kam mám jít, když si odnesli i věci, které byly předmětěm závěti, aby mě později nenapadli a ty věci jakoby chtěli znovu. Poslední závěť a dokumety spojené s ní si ovšem také vzaly a tudíž nevím u jakého notáře je to zapsané

, 05.06.2011
Odpověď

Sepsala-li vaše babička závěť u notáře, pak je závěť uložena v centrální evidenci závětí a notář, který bude dědictví projednávat, toto prověří. Sepsala-li babička závěť jiným způsobem (např. doma), pak budou v úvahu přicházející dědicové vyzváni, aby závěť předložili, pokud ji má někdo z nich v držení. Nebude-li závěť nalezena, je prokazování její existence a obsahu velmi složité a prakticky nemožné. Pokud si věci již odnesli, je to možné prokázat např. svědecky.

, 05.06.2011+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference