Poradna: Prosím o radu - zda jako dědic mohu napadnout odhad

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, prosím o radu - zda jako dědic mohu napadnout odhad nemovitosti, který se mi zdá podezřele nízký. Jak mám postupovat a kdo toto platí-jestli já nebo ten kdo odhad zařizoval. A jaká je šance na úspěch? Mockrát vám děkuji a přeji příjemný den.

severní čechy , 18.06.2007
Odpověď

Pokud se Vám odhad nemovitosti zdá příliš nízký, můžete si nechat vypracovat posudek jiný a jím určenou cenu uplatnit v řízení o dědictví. Obvyklou cenu majetku následně určí soud (notář), když přihlédne k předloženým posudkům. Odhady platí dědicové poměrně k tomu co z dědily z celku.

Jiří Švehla , 20.07.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.