Poradna: Prosím o sdělení, zda mi notářka právem účtovala poplatek

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, prosím o sdělení, zda mi notářka právem účtovala poplatek z ceny automobilu 465.000 Kč.Můj manžel zemřel 17.12.2006 a automobil byl v té době majetkem leasingové společnosti.Leasingová smlouva trvala ještě 14 dní po smrti manžela, tedy do 31.12.2006,vše jsem do té doby zaplatila a leasingová smlouva tak byla řádně ukončena ke dni 31.12.2006.Prosím, proč mám platit z částky 465 000,- Kč, kterou jsme po dobu pěti let za auto zaplatili, když v době úmrtí měl automobil jinou hodnotu. Chtěla jsem jej v lednu 2007 prodat a v autoservisu mi bylo sděleno, ža bych za něj dostala max. 100.000,- Kč.Děkuji Vám za odpověď a jsem s pozdravem. Zieglerová

, 24.10.2007
Odpověď

Základem pro výpočet odměny notáře je obvyklá cena zůstavitelova majetku, který se stal předmětem řízení o dědictví. Podle toho, co píšete se domnívám, že předmětem dědického řízení nebylo auto, které vlastnila leasingová společnost, ale práva vyplývající z leasingové smlouvy, která zněla na oněch 465.000,- Kč. Z tohoto hlediska tedy bylo pravděpodobně účtování notářky v pořádku.

Jiří Švehla , 08.11.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference