Poradna: Prosím vás jak máme postupovat při vydědění.Zda to

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den prosím vás jak máme postupovat při vydědění.Zda to jde čí ne.Děkuji

Liberecko , 12.03.2008
Odpověď

Pokud by manžel zemřel, vypořádávalo by se nejprve společné jmění manželů a následně by jeho podíl dědily jeho děti spolu s Vámi, všichni rovným dílem. Tzn. že by dědily i všechny děti z jeho předchozích vztahů. Není ovšem nikde napsáno, že by např. onomu malému dítěti musel připadnout zrovna podíl na bytu. Pokud má manžel ještě nějaký jiný majetek, mohl by jeho dědický nárok být uspokojen z tohoto jiného majetku. Pokud však chcete mít jistotu, opravdu budete muset manželův spoluvlastnický podíl na bytě převést na Vás. Pokud však máte byt v SJM a ne v podílovém spoluvlastnictví, budete muset toto SJM zrušit a vypořádat.

Jiří Švehla , 18.03.2008+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference