Poradna: Prosím vás o radu jak vyřešit nedořešené dědictví.

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, prosím vás o radu jak vyřešit nedořešené dědictví. Moje matka zdědila polovinu domu po své matce a druhá polovina je v katastru zapsaná na její tetu, která je cca 40 let po smrti v katastru je uvedeno že adresa je neznámá, díky tomu se nedá na tomto domu dělat žádné opravy a navíc matka platí celou daň z nemovitosti. Teta měla 4 děti z nichž 1 je po smrti a nikdo neví kde žijí, navíc jejich věk je kolem 80 let. Prosím o radu jak postupovat při obnovení dědictví, tak aby se tato polovina dala převést na dědice, aby bylo možné ji odkoupit. Ději Joch

Praha-východ , Praha-východ , 13.08.2007
Odpověď

Pokud dědické řízení ohledně poloviny domu, který vlastnila teta vůbec neproběhlo, bude ve Vašem případě nutné podat na soudě příslušném podle místa posledního bydliště nebo pobytu tety návrh na zahájení dědického řízení ohledně této poloviny nemovitosti. Dědické řízení by mělo být následně provedeno podle nyní již zrušeného zákona č. 95/1963 Sb. o státním notářství. Pokud dědické řízení proběhlo, avšak jeho výsledek nebyl do katastru nemovitostí promítnut, je nutno na toto katastrální úřad upozornit s tím, aby provedl nápravu.

Jiří Švehla , 12.09.2007

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a repatriační ústav ELPIS s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Kralupy nad Vltavou


BIČÍKOVA KAPLE STARÝ HŘBITOV

Sekce: Obřadní síně,


Smuteční sín Kosmonosy

Sekce: Obřadní síně,


Smuteční síň Dobrovice

Sekce: Obřadní síně, Město: Dobrovice


SMUTEČNÍ SÍŇ ČEJETICE

Sekce: Obřadní síně, Město: ČEJETICE


Kostel sv. Jana Nepomuckého Mladá Boleslav

Sekce: Obřadní síně, Město: Mladá Boleslav


Obřadní síň Příbram - kaple

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbram


Obřadní síň Příbram Na Hvězdičce

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbram


KOSTEL SV. BARBORY BAKOV NAD JIZEROU

Sekce: Obřadní síně, Město: BAKOV NAD JIZEROU


Smuteční síň Nový hřbitov

Sekce: Obřadní síně, Město: Mladá Boleslav
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference