Poradna: Prostudovala jsem příspěvky a odpověd na mou otázku

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den. Prostudovala jsem příspěvky a odpověd na mou otázku jsem nenašla. Jde v podstatě o pozůstalost. Zemřel mi bratr, který bydlel v domě po rodičích, který mu byl rodiči odkázán. Bohužel se k němu před časem nastěhovalo více lidí z rodinného kruhu, jeho sestra s druhem a neteř s dcerkou. Zajímalo by mě, jakým způsobem se jich vlastně dotkne smrt onoho člověka, jestli budou moci dál pobývat v domě a to i přesto, že zemřelý měl syna z prvního manželství. Děkuji za odpověď.

Olomoucký kraj , 11.01.2008
Odpověď

Po Vašem bratrovi bude v tomto případě dědit vše jeho syn z prvního manželství, případně i současná manželka a děti, pokud je s ní měl. Pokud budou tito dědici s pobytem oněch rodinných příslušníků souhlasit, tak tam budou moci být i nadále. Pokud však ne a nebydlí tam na základě nějakého právního titulu (tedy typicky nájemní smlouvy) budou muset odejít. V podstatě je to tak, že mohou být ze dne na den vyhozeni na ulici.

Jiří Švehla , 05.02.2008+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference