Poradna: Půjčila jsem manželovi do podnikání peníze za prodej

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,půjčila jsem manželovi do podnikání peníze za prodej domu,který byl v mém vlastnictví ještě před svatbou.Peníze měl vrátit prodejem své půlky domu.V srpnu 2OO4 manžel zemřel.Začalo dědické řízení-zaplatila jsem audit,nové posudky na nemovitosti,doteď je splácím.I když audit skončil s výsledkem mínus300tis. najednou se objevily závazky manžela za 1Omil.Nemovitosti chátrají,na dílně se propadá střecha,4 auta stojí v dílně 4,5roku a jsou neprodejná.Já jsem v invalidním důchodu,protože už skoro 5 let žiju ve stresu kdy zase přijde platební rozkaz,rozhodnutí soudu atd.Ukončila jsem činnost v obecním zastupitelstvu,protože na malé vesnici se už ví,že dostávám často obsílky k soudu a dlužím miliony.Prosím o radu jak si stěžovat na práci notáře a jestli zaplatí on znehodnocení majetku,protože pokud by pracoval jak má,mohl být všechen majetek prodán,dluhy zaplaceny a já mohla být zdravá.

Janov v Orlických horách , 17.03.2009
Odpověď

Neznám však okolnosti případu, nicméně pokud došlo k prokazatelnému pochybení notáře, pak by bylo možno požadovat náhradu škody.

Jiří Hora , 05.08.2009+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference