Poradna: Půjčka a dědictví.

Sekce: Dědictví

Otázka:

Moje matka půjčila mému manželovi ještě před naší svatbou 50 000 Kč na zakoupení auta. Půjčka byla sjednána pouze ústně a jediným svědkem jsem já. Prozatím nesplatil matce nic. Nyní můj manžel zemřel. Je velmi pravděpdobné, že se všichni dědicové dědictví zřeknou. Může moje matka takto sjednanou půjčku přihlásit jako věřitel do dědického řízení? Má v případě propadnutí dědictví státu nějakou šanci dostat své peníze nebo zmiňované auto zpět?

Tachov , Tachov , 23.03.2012
Odpověď

Ano, vaše maminka může půjčku přihlásit jako pohledávku do dědictví.

Marta Ptáčková , 25.04.2012

Firmy z tohoto regionu:

Pieta s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Plzeň
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference