Poradna: Rada bych se zeptala na par veci.Po me matce, ktera

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobry den rada bych se zeptala na par veci.Po me matce, ktera zemrela, dedim spolecne i se sestrou. Matka mela mamzela, s kterym zila 25roku, je to muj nevlastni otec, ktery bude dedit take. Rada bych se zeptala jestli po jeho smrti(kdyby nebylo dedictvi jeste vyresene)dedili by jeho dedi stejnou castu, kterou mel dedit muj nevlastni otec, nebo by se casta zmensila a nejaky dil by pripadnul na me a sestru???

, 19.03.2007
Odpověď

Dědictví se nabývá okamžikem smrti zůstavitele. Z toho vyplývá, že Váš nevlastní otec se stal dědicem ve chvíli, kdy Vaše matka zemřela, a ne až ve chvíli ukončení dědického řízení. V případě, že Váš nevlastní otec zemře v průběhu dědického řízení, díl, který by na něj připadl, bude po ukončení dědického řízení ohledně dědictví po něm rozdělen mezi jeho dědice. Na velikost podílu Vašeho a Vaší sestry by jeho smrt v průběhu řízení neměla žádný vliv.

Jiří Švehla , 23.03.2007







+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference