Poradna: Ráda bych vás zeptala na jednu otázku spojenou s dědictvím.

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, ráda bych vás zeptala na jednu otázku spojenou s dědictvím. Moje maminka nedávno zemřela. Zůstal po ní byt v osobním vlastnictví ve kterém žiji, ale nemam trvale bydliště. Naopak trvalé bydliště zde má syn me setry ( dcery mrtvé maminky), který tu ale nikdy nežil. Má setra me nechce ani vyplatit odpovidajicí častkou a byt nechce ani prodat. Chce me jen donutit vystehovat se. Je mozne aby dedictví nejak ohrozilo trvale bydliste jejiho syna v tomto byte??? mam nejakou moznost ho z tohoto bytu vystehovat??? a zdali je v tomto pripade nejake reseni??? mockrat dekuji za odpoved. Katerina

Tábor , Tábor , 26.02.2008
Odpověď

Obecně platí pravidlo, že pokud nemá někdo k objektu, nebo bytu titul, který by jej opravňoval jej užívat (užívací právo), nemá tam co dělat a to, že tam má nahlášen trvalý pobyt na věci nic nemění. Trvalý pobyt má totiž účel pouze evidenční. Pokud tedy syn Vaší sestry žádný takový titul k bytu nemá a navíc se tam nezdržuje, můžete podat na příslušný obecní, nebo městský úřad návrh, aby mu tento trvalý pobyt zrušil. Potíž může ovšem být způsobena tím, že Vaše sestra je pravděpodobně, jak jsem vyrozuměl, také spoluvlastníkem bytu. Je možné, že obecní úřad bude chtít, abyste takovýto návrh podaly společně. Ale to zjistíte dotazem tam. V takovémto návrhu na zrušení trvalého pobytu budete muset prokázat, že neexistuje užívací právo sestřina syna a že byt neužívá.

Jiří Švehla , 12.03.2008

Firmy z tohoto regionu:

Ladislav Paule

Sekce: Obřadní síně, Město: Prachatice


Obřadní smuteční síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Obřadní síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Josef Cimerhanzl

Sekce: Obřadní síně, Město: Kremže


Božena Švecová

Sekce: Obřadní síně, Město: Vodňany


Michal Hrnčiarik

Sekce: Obřadní síně, Město: Týn nad Vltavou-Malá Strana


Kamenictví JATVAR Velešín

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Velešín
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference