Poradna: řeším problém pozemku, který je v katastru veden na

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, řeším problém pozemku, který je v katastru veden na dávno zemřelou majitelku. Objevil se až při opravách pozemkových map v době restitucí. Majitelka neměla žádné vlastní děti, ale vychovávala syna své sestry, kterému vše odkázala. Toto dědictví však bylo minulým režimem údajně v dědickém řízení zamítnuto (ještě jsem nezískal všechny podklady), vím to od svědkyně, která tuto závěť podepisovala. Bohužel ani tento dědic již nežije, žijí pouze jeho manželka a děti. Je možné zabránit propadnutí dědictví na stát, např. napadením zamítnutí dědictví nebo jak je možné tuto situaci řešit?

Liberec , Liberec , 24.04.2007
Odpověď

Vážený Zdeňku, obecně lze samozřejmě zpochybňovat téměř cokoliv, tedy i zamítnutí dědictví, ale úspěšnost záleží na konkrétních okolnostech případu, ať již skutkových, nebo právních, tedy např. běhu promlčecích lhůt atp. Z vašeho popisu je zřejmé, že se jedná o celkem složitý případ, k němuž ještě ani vy sám nemáte všechny podklady. Nejsem Vám proto bohužel z takovéhoto stručného popisu, bez podrobné znalosti konkrétních okolností, schopen odpovědět, jak by bylo vhodné dále postupovat.

Jiří Švehla , 14.05.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.