Poradna: Rozdělení majetku - dedictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, prosím o vysvětlení a radu. Tchán měl 2 domy, jeden z nich dal své dceři, která si ho už prodala a veškeré peníze jsou její. Jeho syn(přítel) by měl dostat druhý dům, ale za předpokladu, že se o něho bude starat až do smrti a tím pádem dcera už nic nedostane po smrti tchána(jejího otce). Syn se stará o otce už od doby co je v duchodu, jinak s ním žije v jedné domáctnosti cca 15 let. Pokud tchán zemře, dle zákona dědí všechny jeho deti - tzv. dcera a syn. Ale dcera už svůj podíl prakticky dostala, je možné nebo jaké jsou šance aby dům číslo 2 zdedil jenom jeho syn. Právnicky to ošetřené není, aby žádná podmínka. Děkuji za odpověd.

, Hodonín , 04.12.2017
Odpověď

Dar domu dceři se na její podíl do dědictví započítává jen tehdy, pokud se tak stalo méně než 3 roky před úmrtím. Jinak v případě smrti budou děti dědit rovnoměrně, nehledě na darovaný dům. Doporučuji věc vyřešit závětí.

Pavel Kuchynka

Firmy z tohoto regionu:

Malá obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Velká obřadní síň Ústředního hřbitova města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Velká obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Pohřební a hřbitovní služby města Brna a.s.

Sekce: Pohřební služba, Město: Brno


Obřadní síň - Rajhrad

Sekce: Obřadní síně, Město: Rajhrad


Pohřební služba Skalník s.r.o., Tišnov

Sekce: Pohřební služba, Město: Tišnov


Restaurace Napoleon

Sekce: Smuteční hostina, Město: Brno
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference