Poradna: Spadá to dědictví?

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, babička mého manžela zemřela a zanechala po sobě nepatrný majetek, ale také vkladní knížku a penzijní připojištění. Již dávno se domluvila se svou vnučkou a vnukem, že vnučce připadne dům a vnukovi finanční prostředky. Pod vkladní knížkou i na penzijním účtě je jako druhý vkladatel/výběr napsán vnuk (manžel). Chci se tedy zeptat, zda i přesto je toto předmětem dědického řízení. Děkuji.

Olomoucký kraj , 27.03.2012
Odpověď

Ano, vkladní knížka a peněžní prostředky jsou předmětem dědického řízení.

Marta Ptáčková , 25.04.2012+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference