Poradna: Účet v Německu

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, otec (Čech) zemřel 17.2.2019 v Praze a měl i účet v Německu, kam mu chodil německý důchod (pracoval tam cca 20 let). Vím č. účtu u Commerzbank, ale zůstatek mi nesdělí, protože účet není můj. Podle notáře mám doložit originál vyčíslení zůstatku nebo to má řešit soud, není jiná možnost? Děkuji za odpověď M. Krejsová

, Ústí nad Labem , 11.02.2019
Odpověď

Může si to zjistit sám notář (on koneckonců zastupuje soud), případně pokud notář bude ochoten věc vyřešit tak, že peníze na účtu v rámci dědického řízení připadnou Vám (byť se neví, kolik jich tam je), tak se pak s originálem rozhodnutí (resp. jeho ověřeným překladem) můžete obrátit na banku.

Pavel Kuchynka

Firmy z tohoto regionu:

Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Pohřební ústav AURIGA® spol. s r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Litoměřice


Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Pohřební ústav Helena s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Ústí nad Labem - centrum
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference