Poradna: Umřel mi otec,sourozence nemám.Rodiče měli byt v osobním

Sekce: Dědictví

Otázka:

Umřel mi otec,sourozence nemám.Rodiče měli byt v osobním vlastnictví.Je nutné provést odhad ceny bytu,pokud žádný podíl nepožaduji a vše přenechám mamce?Děkuji.

jižní Čechy , 16.09.2008
Odpověď

Měl-li zůstavitel společný majetek s pozůstalým manželem ve společném jmění manželů, provede se nejdříve vypořádání zaniklého SJM a určí se, co patří do dědictví a co patří pozůstalému manželovi. Pro tyto účely a pro účely určení obvyklé ceny dědictví je třeba nechat zpracovat znalecký posudek ke stanovení obvyklé ceny nemovitosti ke dni smrti zůstavitele. Tento postup je nezbytný i v případě, že uzavřete s maminkou dědickou dohodu ve smyslu, že veškeré dědictví připadne jí.

, 26.11.2008+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference