Poradna: V červenci 2008 mně zemřela maminka,která byla vlastníkem

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, v červenci 2008 mně zemřela maminka,která byla vlastníkem bytu,o který se jedná. Maminka měla ještě za svobodna syna-tedy mého bratra,který ale zemřel před 20 lety. O jeho životě vím pouze to kdy zemřel a že snad měl mít nějaké děti,které neznám a nikdy jsem je neviděla a ani moje matka. Paní notářka řekla ,že mají též nárok na dědictví a že je musí najít.Ptám se tedy jak může ono hledání dlouho trvat,co se bude dít pokud je najde nebo nenajde._ Maminky byt platím už od července lonského roku,zařizovala jsem pohřeb a ostatní věci. Vím ,že bratr zemřel v Praze a že tam asi i bydlel. Děkuji Mrázková

Plzen , Plzeň-jih , 31.03.2009
Odpověď

Dobrý den, paní notářka měla pravdu, děti Vašeho bratra mají opravdu také nárok na dědictví. Podle občanského zákona ustanovení §473/2 platí, že nedědí-li některé dítě, nabývají jeho dědického podílu stejným dílem jeho děti. Jestliže nedědí ani tyto děti nebo některé z nich, dědí stejným dílem jejich potomci. V případě, že bude zjištěno, kde se nacházejí potomci Vašeho bratra, mají na dědictví nárok. O dědickém řízení informuje všechny dědice soud vyhláškou. Pokud dědic, jehož pobyt není znám a který byl řádně soudem vyhláškou informován, nedal o sobě vědět, pak se k tomuto dědici nepřihlíží.

Jiří Hora , 05.08.2009

Firmy z tohoto regionu:

Pieta s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Plzeň
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference