Poradna: V ČR umírá má teta. Jedna dcera bydlí tady a druhá

Sekce: Dědictví

Otázka:

V ČR umírá má teta. Jedna dcera bydlí tady a druhá žije v Kanadě. Po tetě zůstane nepatrný majetek. Jak bude probíhat dědické řízení, když strejda žije a dcera v Kanadě se chce zřeknout dědictví, jaký má být postup?

, 08.08.2007
Odpověď

Pokud zůstane pouze nepatrný majetek do 10000 Kč, soud dědické řízení zastaví a tento nepatrný majetek vydá vypraviteli pohřbu. Tím bude vše skončeno a žádné odmítnutí dědictví se neuplatní. Pokud bude majetek větší, bude muset soud strejdu a dceru vyrozumět o dědickém právu s poučením, že mohou dědictví ve lhůtě 1 měsíce odmítnout. Pak by tak mohla dcera písemným podáním notáři učinit.

Jiří Švehla , 15.08.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference