Poradna: v den jeho smrti přepsat automobil

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den.Před pár dny nám zemřel otec a maminka na mě nechala ještě v den jeho smrti přepsat automobil,který ji věnoval,jako dárek k narozeninám.Jedná se o celkem drahý vůz a byl to v podstatě můj otčím.Má ještě dvě děti,které se budou účastnit dědického řízení,ale celý život se s nimi nestýkal a tak bych rád věděl,zda maminka udělala dobře,či nikoliv.Nikdo z těchto dětí o vozidle nevěděl.Děkuji za rychlou odpověď.

Litvínov , Litvínov , 03.01.2012
Odpověď

Zde je důležité, zda vůbec darování mezi otcem a vaší matkou bylo možné, obecně darování mezi manželi možné není, to by bylo možné jen kdyby automobil nespadal do SJM manželů a byl výlučným majetkem otce. Pak by se darováním stal automobil výlučným majetkem vaší matky a ta by s ním mohla naložit dle vlastního uvážení.

Marta Ptáčková , 07.02.2012

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební ústav AURIGA® spol. s r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Litoměřice


Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Pohřební ústav Helena s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Ústí nad Labem - centrum
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference