Poradna: V Listopadu 2010 po zákeřné nemoci mi zemřela dcera.Byla

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,v Listopadu 2010 po zákeřné nemoci mi zemřela dcera.Byla vdaná 4 měsíce,ještě před svatbou žila v domě se součastný manželem, ke kterému si nastěhovala veškeré vybavení a osobní věci z předešlého vztahu.Má na tyto věci pozůstalí zeď nárok?nemohu to ani ničím doložit.Ještě mám dotaz,dcera si nechala vyplatit živtní pojistku,ještě v době kdy nebyla vdaná, peníze měla uloženy na svém spořícím účtě,má na tyto peníze nárok současný pozůstalí manžel?společné účty neměli.Notářka toto nebrala v potaz.Chtěla jsem se zeptat zda tak číní se zákonem.Děkuju za odpověď

Děčín , Děčín , 15.05.2011
Odpověď

Pokud vaše dcera nesepsala závěť a nemá děti, pak je zákonným dědicem v první dědické skupině manžel, kterému by tak mělo připadnout vše.

, 05.06.2011

Firmy z tohoto regionu:

Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference