Poradna: V rámci vypořádání dědictví mi měli ostatní dva dědicové

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,v rámci vypořádání dědictví mi měli ostatní dva dědicové vyplatit do 15.9. částku 10 000 Kč. Dosud se tak nestalo, ani po opakované výzvě. Zajímalo by mě, zda mám nějakou šanci tyto peníze dostat.Pokud se budu soudit, vyplatí se to? Děkuji Stránská

Pelhřimov , Pelhřimov , 13.10.2008
Odpověď

Předpokládám, že závazek zaplatit Vám do 15.9. částku 10.000,-Kč vyplývá ze soudem schválené dědické dohody. V takovém případě by uvedená dohoda byla exekučním titulem pro výkon rozhodnutí. U výkonu rozhodnutí, jehož předmětem je částka 10.000,-Kč, činí výše soudního poplatku 300,-Kč (za jistých okolností může být v plné výši prominut). Co se týče dalších nákladů, bude záležet, zda výkonem rozhodnutí pověříte soukromého exekutora, či soud.

Jiří Hora , 01.03.2009

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň Pelhřimov

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Havlíčkův Brod

Sekce: Obřadní síně, Město: Havlíčkův Brod


Obřadní síň Nové Město na Moravě

Sekce: Obřadní síně, Město: Nové Město na Moravě


Obřadní síň Horní Cerekev

Sekce: Obřadní síně, Město: Horní Cerekev


Obřadní síň Pacov

Sekce: Obřadní síně,


Vosička Pavel - pohřební služba Chotěboř

Sekce: Pohřební služba, Město: Chotěboř
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference