Poradna: V roce 1949 zemřel můj praděda a v roce 1962 prababička.Nyní

Sekce: Dědictví

Otázka:

V roce 1949 zemřel můj praděda a v roce 1962 prababička.Nyní jsem obdržela zprávu že jsem dědila ze zákona parcelu v atraktivní lokalitě.Příslušným notářstvím jsem byla informována,že příslušná úhrada mně bude mými příbuznými,kteří dosud pozemek neoprávněně užívají vyplacena v cenách platných v době úmrtí prarodičů.Na jaké odškodnění mám v tomto případě nárok.K tomuto pozemku přísluší i rodinný dům o jehož převodu jsem nebyla informována vůbec.Je možno někde po tolika letech zjistit jakým způsobem byla tato nemovitost převedena.V době převodů jsem byla malá ,a rodiče už nežijí.

praha , Praha 1 , 02.03.2008
Odpověď

Jak byla nemovitost převáděna a převedena je možno zjistit na místně příslušném katastrálním úřadě. To, že Vám bude náhrada vyplacena v cenách platných v době úmrtí nepovažuji za správně. Měli by Vám vyplatit náhradu (případně bezdůvodné obohacení) v cenách, které byly aktuální v jednotlivých letech a které se postupem času samozřejmě zvyšovaly.

Jiří Švehla , 12.03.2008

Firmy z tohoto regionu:

Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Smuteční služby Horní Počernice

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 9 - Horní Počernice


Pohřební služba Helfi

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference