Poradna: V roce 1982 zemřel otec mé manželky. Její rodiče v

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, v roce 1982 zemřel otec mé manželky. Její rodiče v době umrtí byly rozvedeni. Manželka má dva sourozence, bratra a sestru. V posledních letech se objevila v rodině informace, že sestra manželky dědila po jejich otci v té době nemalé peníze. Měl údajně životní pojistku s titulu svého povolání v sboru SNB. Moje manželka ani její bratr nebyli vyzvání k dědickému řízení. Byli jsme účastníky pohřbu a v rodině zemřelého bylo všeobecně známo, že měl tři děti. Otec manželky měl tři sourozence a přežila jej i vlastní matka, se všemi se manželka písemně popř. osobně čas od času stýkala. Všichni znali naší adresu, přesto se jaksi na ně jak na manželku tak jejího bratra při dědictví zapomělo. Je to možné? Je možno zpětně dohledat jak dědictví proběhlo. Sestra manželky z jiných důvodů s námi přestala komunikovat a nehodlá poskytnout žádné informace k věci dědictví. Nevíme jak se zachová v budoucnu při případném dědictví po jejich mamince. Děkuji za odpověď.

Česká Lípa , Česká Lípa , 27.02.2008
Odpověď

To, že by se na Vaší manželku a bratra v dědickém řízení zapomnělo, je divné, ale vyloučit to nemůžu, možné je na světě všechno. Je však otázka, zda to bylo úmyslně, nebo ne. To, jak dědictví proběhlo by teoreticky šlo zjistit ze spisu, který byl v souvislosti s původním dědickým řízením veden, a který by měl být u soudu, u kterého dědické řízení probíhalo, nebo u notáře. Pokud již nebyl skartován. Získat však něco zpět však nebude s největší pravděpodobností možné.

Jiří Švehla , 12.03.2008+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference