Poradna: Včera mi zemřela mamka, je to poprvé, co budu zařizovat

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, včera mi zemřela mamka, je to poprvé, co budu zařizovat pohřeb. Prosím poraďte mi, nevím, jestli se musím spojit s nějakým notářem ohledně pozůstalosti. Mamka zemřela v nemocnici, nevlastní byt ani dům, pozemky, zlato. Vlastní pouze starý nábytek v bytě, ledničku a pračku. Žádné finance po ní nezůstaly. Jen 1800,-Kč v peněžence, ani zlato. Musím sehnat nějakého notáře? Děkuji

Česká Lípa , Česká Lípa , 13.08.2007
Odpověď

Žádného notáře shánět nemusíte. Konkrétního notáře pověřuje na základě rozvrhu okresní soud příslušný podle místa posledního bydliště zemřelého. Dědické řízení zahajuje soud sám z úřední povinnosti a notář by Vás, jako dceru, měl sám vyrozumět. Pokud měla Vaše maminka skutečně takto malý majetek, jehož hodnota dosahuje max. 10.000,- Kč, dědické řízení bude zastaveno a soud Vám tento majetek, pokud budete vypravitelka pohřbu, vydá. Odměnu notáře bude v takovémto případě platit stát.

Jiří Švehla , 15.08.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference