Poradna: vydědění dlužníka

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, náš syn je neustále v dluzích, máme obavy aby jsme jednou nepřišli o dům. Nebydlí s námi ani tu nemá trvalé bydliště, žije na ubytovně. Chci se ze zeptat jestli ho v takovém případě mužem vydědit. Jestli ano, tak jak máme postupovat a taky jestli u toho syn musí být a souhlasit. Děkuji Novák

, Česká Lípa , 07.11.2017
Odpověď

Vydědit ho můžete, syn u toho být nemusí. Je nutné sepsat listinu o vydědění (případně jej vydědit v závěti). S tímto Vám pomůže notář nebo advokát.

Pavel Kuchynka

Firmy z tohoto regionu:

ISIDA centrum s.r.o.

Sekce: Psychická pomoc, Město: Česká Lípa


Mgr. Petr Moos

Sekce: Psychická pomoc, Město: Liberec


MUDr. Jindra Friedrichová

Sekce: Psychická pomoc, Město: Semily
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.