Poradna: výhody vzdání se dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, zemřel mi manžel.Máme 3 děti. Zajímalo by mě,když sepíšeme dědickou dohodu, že bude celé dědictví mé. Nebo já se vzdám veprospěch svých dětí všech svých dětí.Zda poplatky notáři a dědická daň pokud bude na jednoho/mne/ nebo na 3 děti bude vycházet stejně. Kromě peněz totiž zvažuji co je výhodnější.S dětmi se chceme dohodnout a není tedy problém jak to uděláme. Děkuji

Plzeňaský kraj , 12.09.2012
Odpověď

Odměna notáři se počítá z hodnoty dědictví, tedy ve Vašem případě je jedno, jak dohodu uzavřete - výsledná částka by měla být stejná. Co se týká dědické daně, ta se nehradí při přechodu majetku mezi blízkými příbuznými, takže byste ji neplatila ani Vy, ani děti.

Marta Ptáčková , 18.09.2012+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference