Poradna: vyloučení z dědictví??????

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, měla bych takový dotaz. předem chci napsat , že zde nejde o žádný velký majetek ani o peníze.Chtěla bych se zeptat jen jestli je vubec podle zákona tako věc možná? Jde o to, mému příteli umřela před rokem maminka. Jeho sestra zařídila vše potřebné a ted si nárokuje peníze ,to je v pořádku, ale co není v pořádku, že mému příteli nepřišlo žádné vyrozumění ani pozvánka k dědickému řízení. Zašel tedy za právníkem aby mu poskytl informace a ten mu sdělil. že to již bylo ukončeno a on otevřel jeho sestře učet , ze kterého mohla čerpat peníze.nevím přesně kolik tam bylo, ale určitě víc, než tolik kolik si mohla nárokovat za pohřeb.Jde mě jen o to zda je možné nedat vubec na vědomí jednomu z dědicu, žě je vše u konce.děkuji za odpověd a přeji hezký den Jana

Chomutov , Chomutov , 17.10.2011
Odpověď

Záleží na tom, jestli váš přítel udělil sestře plnou moc k tomu, aby ho zastupovala v dědickém řízení. Pokud ano, pak za něj vyřizovala sestra vše svým jménem a dědické rozhodnutí bylo doručováno jen sestře. Pokud přítel sestře plnou moc neudělil, pak to v pořádku není.

Marta Ptáčková , 23.10.2011

Firmy z tohoto regionu:

Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Pohřební ústav AURIGA® spol. s r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Litoměřice


Pohřební ústav Helena s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Ústí nad Labem - centrum
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference