Poradna: Vyplacení podílu dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, mám dotaz ohledně dědického řízení nemovitosti kde aktuální stav je následnovný: Nemovistost vlastnili dva lide: Matka 1/2 podíl) s dcerou (1/2 podíl), která měla 3 děti a manžela. Dcera před 2 roky umřela a dědictví se vypořádalo následovně: 1/8 1 dítě, 1/8 2 dítě, 1/8 3 dítě a 1/8 manžel. Letos umřela i babička a ta měla dvě děti. Syna a dceru, která jak je napsáno výše před dvěma lety umřela. Podle dědictví by měl syn dědit polovinu z podílu své matky a 3 děti po mrtvé dceři. Babičkou je myšleno matka s 1/2 podílem. Dotaz je , jestli podle aktuálního stavu musí 3 vnoučata (3 děti mrtvé dcery, bydlící v nemovitosti, která je předmětem dědictví) vždy vypaltit podíl který zdědí strýc (syn babičky), který v nemovitosti nebydlí. Vnoučata jsou již plnoletá ale nemají finanční prostředky na vyplacení strýce a jak napsáno, bydlí v nemovitosti.

, Litoměřice , 24.08.2020
Odpověď

Záleží, jak se dohodnou. Pokud žádná dohoda nebude, bude to znamenat, že strýc bude spoluvlastníkem a bude vlastnit určitý podíl. A za tuto svou část může požadovat nájem po těch, kdo v nemovitosti bydlí. Případně řešit vypořádání spoluvlastnictví i soudní cestou (domáhat se vyplacení, případně prodeje nemovitosti v dražbě a rozdělení peněz dle podílů atp.).

Pavel Kuchynka

Firmy z tohoto regionu:

Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference