Poradna: Vypořádání dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, chci se zeptal jak je to s vypořádáním dědického podílu. Je nějaká lhůta/měsíce, roky/ do kdy musí být podíl vyplacen? Jde to i formou splátek? Je nějaká minimální částka splátky? samozřejmě když s tím budou ostatní dědicové souhlasit.

, Hradec Králové , 07.06.2023
Odpověď

Vypořádání takovým způsobem může proběhnout pouze na základě dohody - a tedy v rámci této dohody u notáře je dobré tam specifikovat to, co uvádíte - splatnost, případné platby ve splátkách atp. Pokud by tam dohoda o vypořádání nebyla, tak notář nerozhodne tak, že se vlastníkem stává jen jeden dědic, který je zbytek povinen vyplatit - napak by dědili všichni dědicové, každý v podílu.

Pavel Kuchynka , 10.06.2023

Firmy z tohoto regionu:

Smuteční obřadní síň Kukleny v Hradci Králové

Sekce: Obřadní síně, Město: Hradec Králové
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference