Poradna: vypořádání dědictví podle německého práva

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,můj manžel byl německé národnosti.Bylo zahájeno dědické řízení u nás podle německého práva a zároveň jsem musela záhájit dědictí v Německu,protože jsme tam měly finance v bance.Závěť nebyla.Podle dokumentu z Německa dědicové dědí takto:manželka -půlka,druhou púlku si rozdělí potomci zůstavitele.Zde to stanovili,že všichni dědicové dostanou čtvrtinu,protože majetek/žádná nemovitost,ani starožitnost/nic nebylo nabyto v manželství /trvalo pohý rok,ale spolu 11let/.Nechápu pokud to má být podle německého práva,proč je to tedy odlišné.Jaký máte názor Vy?Děkuji

Chomutov , Chomutov , 26.04.2012
Odpověď

České a německé právo, přestože vycházejí ze stejného základu, se mohou v některých věcech lišit. V dědickém řízení se nejdříve určí, co tvořilo společné jmění zůstavitele a jeho manžela, do dědictví spadá obecně polovina tohoto jmění. V první dědické skupině při dědění ze zákona dědí manžel a děti zůstavitele rovným dílem..

Marta Ptáčková , 18.06.2012

Firmy z tohoto regionu:

Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference