Poradna: vyrovnání dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, otec za života daroval dům vnukům a i nějaké pozemky. Po jeho smrti jsem dědic já, moje matka a bratr. Bratr se o rodiče nikdy nestaral, nejezdil k nim a teď vyhrožuje , že bude chtít kompenzaci. má nato právo? Děkuji za odpoveď

, Chrudim , 26.11.2020
Odpověď

Kompenzaci požadovat nemůže. Za života otec mohl nakládat se svým majetkem dle svého uvážení a pokud nemovitosti daroval, bratr toto nemá jak napadat.

Pavel Kuchynka

Firmy z tohoto regionu:

Kamenictví Kůrka

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Přelouč


POHŘEBNÍ ÚSTAV JOSEF CEMPER

Sekce: Pohřební služba, Město: Skuteč
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference