Poradna: vztahuje se dědictví domu

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat jak je to s dědictvím po otci.Má rodiný dům ve kterém žije s přítelkyní-žijí spolu asi 10 nejsou manželé vztahuje se dědictví domu i na ni nebo pouze na mě jako jeho jedinou dceru i přestože že jeho přítelkyně tam ma trvalůý pobyt..děkuji

Jeseník-ČR , 29.12.2011
Odpověď

Bude-li se dědit podle zákona, pak jste jediným dědicem vy. Sepsal-li otec závěť, pak může dědit i jeho přítelkyně na základě závěti, vám jako zletilé dceři se však musí vždy dostat minimálně jedna polovina vašeho podílu ze zákona, tj. 1/2 domu.

Marta Ptáčková , 25.01.2012+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference