Poradna: -zajímalo by mne,jestli je zákonem stanovena lhůta

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den-zajímalo by mne,jestli je zákonem stanovena lhůta k vyřízení pozůstalosti u notáře.Koho pověřený notář informuje o výsledku řízení(má to být písemně?) Já jsem zřizovatelka kremace a sestra zemřelého (byl rozvedený),naše matka dědictví odmítla,jeho dcera dědictví taky odmítla(nikdo ho chtít nebude,protože zbyly jen dluhy a malá hotovost na účtu). Předem děkuji za odpověď.

Dvůr Králové , Dvůr Králové nad Labem , 26.01.2007
Odpověď

Nejsem právník, takže Vám nedovedu přesně odpovědět, zda je stanovena lhůta do kdy musí být ukončeno pozůstalostní řízení. Z praxe ale vím, že jsou pozůstalostní řízení v některých případech natolik složitá, že trvají i několik let. Jak uvádíte, dochází ze stany oprávněných dědiců z prvé a druhé dědické skupiny stanovené zákonem k odmítnutí dědictví. V tomto případě jste podle zákona jako sestra zůstavitele oprávněný dědic ve třetí dědické skupině. Na odmítnutí dědictví je zákonem stanovený postup a proto Vám doporučuji spojit se s notářem, který vyřizuje pozůstalost. Ten Vám jistě podá i přesnější informaci o průběhu řízení.

Julius Mlčoch , 26.01.2007

Firmy z tohoto regionu:

Smuteční obřadní síň Kukleny v Hradci Králové

Sekce: Obřadní síně, Město: Hradec Králové


Pohřební služba Aeternitas

Sekce: Pohřební služba, Město: Hradec Králové
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference