Poradna: Závěť

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, má babička napsala závěť do které uvedla jako jedinou dědicku, avsak jsou zde ještě neopominutelni dědici, má mamka, teta, strýc. Vím, že mají nárok na 1/12 z části majetku. Jedná se mi o to, že i po smrti babičky platím náklady za byt, platila jsem pohřeb, je možné si tyto náklady zahrnout do dědictví. Dále mě zajímá když se zaplatí i náklady notáře, tak zda se částka ponizi ve vztahu vyplacení částky neopomonutelnych dědiců, respektive mě zajímá jaka bude konečná částka, kterou jim budu muset vyplatit. V případě že by celkový majetek babičky byl napr.900.000 Kč, já vynalozila náklady za pohřeb a na byt po celkem 30.000 Kč a notář si nauctuje 30.000kc.Dekuji za odpověď

, Litoměřice , 26.02.2020
Odpověď

Ano, je to možné zahrnout do dědictví, případně se nákladů domáhat i po dědickém řízení (pokud by zahrnuty nebyly). Notář náklady rozúčtuje podle poměru, kdo zdědí kolik majetku.

Pavel Kuchynka

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební ústav AURIGA® spol. s r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Litoměřice


Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Vysočanské zahrady a.s.

Sekce: Obřadní síně,


Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Pohřební ústav Helena s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Ústí nad Labem - centrum
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.