Poradna: Zdědila jsem dům,ten jsem prodala a koupila jiný.Nechala

Sekce: Dědictví

Otázka:

Zdědila jsem dům,ten jsem prodala a koupila jiný.Nechala jsem napsat závěť na svého syna.Ovšem bylo mi řečeno,že po mé smrti dědí můj muž a syn na polovinu. Kdyby zemřel můj muž první musela bych já vyplatit část jeho dětem z prvního manželství.Nechápu to dědictví jak jsem slyšela nespadá pro oba manželé současně,pouze tomu kdo ho zdědí i když jsou manželé.Jak se tomuto problému vyhnout? Děkuji Maršáková

v Načeradci , České Budějovice , 07.09.2007
Odpověď

Musím se přiznat, že Váš dotaz mě není tak úplně srozumitelný. Bude záležet na tom, jestli je dům, který jste koupila součástí SJM. Nejprve totiž dochází k vypořádání SJM a pak se dědí polovina, která připadá na zemřelého manžela. Každopádně manžel není neopominutelný dědit, pokud tedy v závěti odkážete vše svému synovi, dostane vše z Vaší poloviny SJM on. Na polovinu by se dělili, pokud byste závěť nenapsala a dědili by proto za zákona. Domnívám se však, že ve Vašem případě dům v SJM není, tudíž ze závěti může vše zdědit pouze syn.

Jiří Švehla , 24.09.2007

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní smuteční síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Božena Švecová

Sekce: Obřadní síně, Město: Vodňany


Ladislav Paule

Sekce: Obřadní síně, Město: Prachatice


Michal Hrnčiarik

Sekce: Obřadní síně, Město: Týn nad Vltavou-Malá Strana


Obřadní síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Josef Cimerhanzl

Sekce: Obřadní síně, Město: Kremže


Kamenictví JATVAR Velešín

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Velešín
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference