Poradna: Zemřel mně otec a zdědil jsem 1/4 bytu, ve kterém bydlí

Sekce: Dědictví

Otázka:

dobrý den, zemřel mně otec a zdědil jsem 1/4 bytu, ve kterém bydlí dále manželka. Měl jsem u rodičů pokoj a protože bydlím s matkou v Brně, /chodím do školy v Praze a většinou jsem u přítelkyně/ -tak i věci a poštu jsem měl u otce. Chtěl bych se do bytu přechodně přihlásit//neměnit trvalé bydliště/,ale pozůstalá manželka s tím nesouhlasí, že nechce nic měnit, prý pokoj mohu užívat i bez přihlášení. Mám obavy, pokud by se s ní něco stalo, tak se do bytu, ve kterém mám osobní poštu a věci do vyřízení dědictví nedostanu. /kamarádovi tak zemřel otec, kdy byl volán zámečník a policie a byt pak na dobu 7 měsíců zapečetěn, protože tam nikdo kromě otce nebyl hlášen/. Manželce je 84 roků,pomáhám ji s nákupy apod. Prý mně ale neumí vysvětlit proč nesouhlasí. Prosím o odpověd zda potřebuji k přechodnému přihlášení souhlas 3/4 majitele bytu. Nebo nějakou radu jak se takové sitace dají řešit.

Brno , Brno-město , 26.07.2010
Odpověď

Pokud vlastníte ¼ bytu, můžete se tam kdykoli přihlásit k trvalému pobytu. Jako spoluvlastník bytu máte do bytu také kdykoliv zajištěn přístup. Přechodný pobyt jako takový byl zrušen, mimo místo trvalého pobytu si můžete zřídit jen doručovací adresu.

, 13.08.2010

Firmy z tohoto regionu:

Velká obřadní síň Ústředního hřbitova města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Velká obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Obřadní síň - Rajhrad

Sekce: Obřadní síně, Město: Rajhrad


Malá obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Pohřební služba Skalník s.r.o., Tišnov

Sekce: Pohřební služba, Město: Tišnov


Restaurace Napoleon

Sekce: Smuteční hostina, Město: Brno
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference