Poradna: Získání nemovitosti

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, zemřel mi vlastní otec, se kterým jsem se nestýkala, neboť se rodiče rozvedli a nejevil zájem mne vidět. Dnes jsem byla u notáře a tam mi bylo sděleno, že krom parkovacího pozemku, nedědím nic. Otec žil s družkou, která má syna. Jediným dědicem jsem však já. Vím však, že měl otec dům. Notář však neměl žádný doklad ani důkaz, že ho vlastní. Jakmile jsem se doma dívala a dohledávala co je to za parkovací místo, zjstila jsem, že patří k tomuto domu, jehož majitelem je však syn družky. O tomto faktu, ale notář neveděl, když jsem mu říkala, že otec měl dům, neměl žádnou zprávu ani od družky, která byla rovněž v notářském zápise. Je možné toto brát jako zamlčení? A je možno nějak tuto věc řešit a případě dům získat, anebo je to pasé? Děkuji.

praha , Praha 1 , 08.11.2011
Odpověď

Podstatné je, jaký majetek váš otec vlastnil v okamžiku smrti. Převedl-li důmn na syna své družky za života, nic s tím již nenaděláte

Marta Ptáčková , 22.12.2011Inzerce z regionu

Prodej hrobu MALVAZINKY
Region: Smíchov
nabídka, 18.7.2024, 18:23
Kamenictví v pohřebnictví

Přenechám za úplatu hrob na hřbitově v Praze 5...


Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference