Poradna: Znovuotervreni dedictvi

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobry den, mama k vam otazku ohledne znovuotevreni dedictvi. Dedictvi po me matce bylo ukonceno po 3,5 let v Praze. Dedicky jsme byly 2, ja + sestra. Jednalo se hlavne o byt v Praze po mame. Dedictvi bylo ukonceno, ze ja prebiram clensky podil na byte a vyplatim sestru polovinou z trzni ceny bytu. To jsem udelala behem 3 tydnu. Sestra zije na Slovensku. Soucasne jsme povinny zaplatit dluh po mame co zanechala druzstvu. Dluhy byly za vodu a teplo, ne za najem ani vkladu na clenskem podilu. Ja vyplatila sestre jeji polovinu behen 2 tydnu. Ona ale nezaplatila svuj dluh druzstvu a oni se nyni zdrahaji mne prepsat byt z druzstevniho do osobniho vlastnictvi. Bylo mi sdeleno jestli vymahani penez od ni bude trvat delsi dobu, ze budu vyplacena kupni cenou bytu tj 115 000. A byt se dale proda 3 osobe za trzni cenu tj 2 000 000. Vsechny byty v dome jsou jiz prevedeny pres 3 roky. U naseho bytu se cekalo az bude dedictvi hotovo. Druzstvo vubec nekomunikuje se mnou a sestra neplati jeji dluh jak bylo urceno zakonem. A ja ji vyplatila byt, co oni nechteji na mne prevest- osobni vlastnictvi. Ja tim padem mohu ztratit byt + 1 milion co jsem ji jiz zaplatila. Da se v tomto pripade otevrit u soudu znovu dedictvi? Aby se splnily vsechny podminky ktere se urcily pri dedickem rizeni a ja nemela problemy. za ktere ja vubec nezodpovidam.

Praha , Praha 1 , 04.11.2012
Odpověď

Znovuotevření dědictví Váš problém nijak nevyřeší. Pokud rozhodnutím soudu bylo stanoveno, že Vaše sestra je povinna uhradit dluh družstvu, což neučinila, je třeba věc předložit exekutorovi.Také, pokud je to ve Vašich možnostech, může být nejrychlejší možnost dluh za sestru zaplatit a následně ho po ní vymáhat. Pro přesnější odpověď by ale bylo třeba prostudovat usnesení o dědictví a další podrobnosti. Vaše věc je pro rámec této poradny dosti komplikovaná, doporučuji se obrátit na advokáta

Marta Ptáčková , 11.11.2012

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a repatriační ústav ELPIS s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 2 - Nové město


Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Smuteční služby Horní Počernice

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 9 - Horní Počernice


Pohřební služba Atropos, s.r.o

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 7


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Pohřební služba Helfi

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 2


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference