Poradna: znovuotevření dědického řízení

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli mohu znovu otevřít dědické řízení svého zemřelého dědy který vlastnil pozemky na slovensku které jsou dnes pozemkového fondu sk.Dědické řízení proběhlo v roce 1972 a pozemky zdědil můj otec který je již také po smrti ale změna nebyla vložena na katastr nemovitostí tudíž jako vlastník je tam stále můj děda. pozemky jsou užívány osobami které neznám. Chtěla bych se zeptat kolik stojí znovuotevření dědického řízeni a zda jej mohu otevřít v české rebublice. děda se narodil na slovensku ale žil a zemřel v čechách. Děkuji

Liberec , Liberec , 11.09.2012
Odpověď

Znovuotevření dědického řízení v tomto případě nevyřeší popsaný problém. Píšete, že pozemky zdědil Váš otec, tedy se stal jejich vlastníkem (bez ohledu na to, kdo je zapsán v katastru). Dále už však neuvádíte, zda-li byly pozemky obsahem dědictví po otci a kdo je zdědil (opět opakuji, údaj v katastru na toto nemá vliv). Doporučuji navštívit příslušný katastrální úřad a problém se pokusit vyřešit tam. Pokud byste se skutečně dověděla, že pozemky, které tedy vlastnil otec, nebyly obsahem dědictví po něm, tak je možné uvažovat o novém projednání otcova dědictví. Z vašeho dotazu jsem však pochopil, že dědické řízení proběhlo na Slovensku, proto doporučuji se obrátit na slovenského advokáta.

Marta Ptáčková , 18.09.2012+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference