Poradna: znovuotevření dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,v roce 2004 jsme měli dědické řízení po otci,nyní jsme zjistili že otec vlastnil pole na Slovensku(odkud pocházel),které má ted v pronájmu zemědělské družstvo.Poradíte mi prosím,kam se obrátit s opětovným otevřením dědictví,kde popř.najdeme nějaký formulář,zda se má k žádosti připojit nějaká dokumentace a musíme ke stejnému notáři jako v roce 2004? Děkuji za odpověď.

, Litoměřice , 06.02.2019
Odpověď

Je nutné znovu otevřít dědické řízení a dořešit dědictví pozemku - nicméně toto proběhne na Slovensku, protože pozemek senachází tam. Doporučuji se obrátit na slovenského advokáta, který Vám přesně poradí, jaký návrh kam podat.

Pavel Kuchynka

Firmy z tohoto regionu:

Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Pohřební ústav AURIGA® spol. s r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Litoměřice


Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Pohřební ústav Helena s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Ústí nad Labem - centrum
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference