Poradna - Dědictví - prosinec 2009

Dědictví následuje po úmrtí velmi blízké osoby. Zajímá Vás, do jaké míry se můžete dědictví zříci, zajistit Vám spravedlivý podíl na dědictví, vyřešit situaci předáním majetku ještě za života, jak napsat závěť a seznámit s ní nejbližší, atd.? Zeptejte se v naší veřejné poradně dědictví.


Požádat o radu
Zobrazit sekci:   Vše   Ceny pohřebních služeb   Dědictví   Etika a kondolence   Kamenictví v pohřebnictví   Kde je kdo pohřben   Krematoria   Obřadní síně   Ostatní   Pitva   Pohřebné   Pohřební služba   Pracovní volno   Psychická pomoc   Správa hrobů   Způsob pohřbu  
Otázka - lze odkázat nějakým způsobem byt jen jednomu z dětí

Dobrý den, lze odkázat nějakým způsobem byt jen jednomu z dětí a zbylým např. zařízení bytu?Nebo musí být všichni...

Nové Město nad Metují, Nové Město nad Metují , 22.12.2009
Odpověď

Svůj byt můžete odkázat pouze jednomu z potomků, je třeba však pamatovat i na to, že nezletilému...

Jiří Hora , 29.12.2009
Otázka - Zemřel nám dědeček, jeho manželka, kterou si vzal jako

Dobrý den, zemřel nám dědeček, jeho manželka, kterou si vzal jako vdovu se třemi dcerami, zemřela před 4 lety. Mají...

Vítkov, Vítkov , 20.12.2009
Odpověď

K otázce první uvádím, že pokud dědeček dcery manželky nikdy neosvojil a jeho manželka zemřela...

Julius Mlčoch , 22.12.2009
Otázka - 18.12. zemřela má matka, po které jak vím zůstaly dluhy

Dobrý den, 18.12. zemřela má matka, po které jak vím zůstaly dluhy na elektřině a nevím jestli také na nájmu bytu...

Havířov, Havířov , 20.12.2009
Odpověď

Dle § 463 an. obč.zák. může dědic dědictví odmítnout. Odmítnutí se musí stát ústním prohlášením...

Jiří Hora , 22.12.2009
Otázka - Když zemřel otec,vzdali jsme se dědictví po otci ve

Když zemřel otec,vzdali jsme se dědictví po otci ve prospěch matky.O matku se starala sestra,matka jí dávala...

Praha, Praha 1 , 17.12.2009
Odpověď

Každý může se svým majetkem za svého života nakládat dle vlastního uvážení. Pokud tedy Vaše...

Jiří Hora , 29.12.2009
Otázka - Prosím o odpověď. Žiji s přítelkyní 7 let v rodinném

Dobrý den, prosím o odpověď. Žiji s přítelkyní 7 let v rodinném domě, který vlastníme každý jednou polovinou. Má...

Praha 1, Praha 1 , 17.12.2009
Odpověď

Děti Vaší družky jsou dědici v první skupině. Vy přicházíte v úvahu až jako dědic ve druhé...

Jiří Hora , 29.12.2009
Otázka - Mám dotaz - z čeho se u bytu vypočítává cena pro účely

Dobrý den, mám dotaz - z čeho se u bytu vypočítává cena pro účely dědictví - z odhadní ceny nebo tržní ceny reálné na...

Strakonice, Strakonice , 10.12.2009
Odpověď

Pro účely vypořádání dědictví je rozhodující tzv. cena obvyklá nemovitosti. Druhá část otázky by...

Jiří Hora , 22.12.2009
Otázka - Prosím o odpověď.Mám manžela,který má syna z předchozího

Dobrý den,prosím o odpověď.Mám manžela,který má syna z předchozího manželství.Moji rodiče postavili dům.Můj otec je...

ústecký kraj, , 07.12.2009
Odpověď

Jestliže jste syna svého manžela neosvojila, pak tento není Vaším zákonným dědicem. Pokud tedy...

Julius Mlčoch , 16.12.2009
Otázka - Musí notář vyžadovat ohodnocení společného podílu v

Musí notář vyžadovat ohodnocení společného podílu v bytovém družstvu a tudíž i poplatky v dědickém řízení, jestliže...

Praha, Praha 1 , 05.12.2009
Odpověď

Notář skutečně může ocenění hodnoty podílu v bytovém družstvu požadovat.

Jiří Hora , 16.12.2009
Zobrazit rok:   Vše   2022   2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009   2008   2007   2006  
Zobrazit měsíc:   leden   únor   březen   duben   květen   červen   červenec   srpen   září   říjen   listopad   prosinec  

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference