Poradna: Chtěla bych se prosím zeptat jak by mělo probíhat uložení

Otázka:

Dobrý den chtěla bych se prosím zeptat jak by mělo probíhat uložení uren obou rodičů-jen v rodinném kruhu (řeč, hudba atd.) rozloučení nebylo. Maminka umřela v listopadu a tatínek před týdnem, já si s tím nevím rady. Copak by měl obsahovat ten proslov? Moc děkuji za radu.

Domažlice , Domažlice , 05.06.2007
Odpověď

Nevytvářejte si prosím problém s nějakým předpisem pro ukládání urny. Nic takového ani není. Jistě máte svou představu o tom jak vlastní akt uložení uren se zpopelněnými ostatky Vašich rodičů má proběhnout. Já nevím, zda budete dělat rozloučení přímo u místa uložení uren, nebo bude před tím rozloučení v nějaké obřadní síni a podobně. Pokud jde o hudbu, opět nevím, zda má správa pohřebiště nebo pohřební služba, která bude uložení zajišťovat možnost hudbu zajistit. Pokud jde o proslov, tak Vám jistě zajistí účast řečníka a ten s Vámi proslov připraví a přednese. Jsem přesvědčen, že ve spolupráci s pohřební službou proběhne uložení uren k Vaší spokojenosti.

Julius Mlčoch , 07.06.2007

Firmy z tohoto regionu:

Pieta s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Plzeň
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce etika a kondolence
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference