Poradna: jak se chovat.

Otázka:

Dobrý den, byl jsem pozván na pohřeb svého kamaráda a toto pozvání jsem vzal také jako pozvání na smuteční hostinu. I maminka zesnulého na konci obřadu pronesla větu, Zesnulý by nebyl rád, že truchlíme, pojdme ho zapít vedle do hospody. I toto jsem bral jako pozvání, protože u nás v rodině toto platilo jako pozvání pro všechny zůčastněné. Později mi bylo vyčteno, že jsem se na hostinu vnutil. Pro mne je důležité, že jsem se mohl s kamarádem rozloučit a že jsem to udělal. Stejně by mne ale zajímalo, jak jsem se měl správně zachovat. Za odpověď děkuji.

, Liberec , 29.01.2017
Odpověď

Pokud maminka zesnulého vyslovila takto pozvání na smuteční hostinu, tak jste byl pozván a to nejen Vy, ale všichni účastníci posledního rozloučení. Pokud by jste nemohl se smuteční hostiny zúčastnit, slušné by bylo naopak se mamince
omluvit.

Julius Mlčoch+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce etika a kondolence
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference