Poradna: Mám takový problém a chtěl bych vědět kde se stala

Otázka:

Mám takový problém a chtěl bych vědět kde se stala chyba.Nedávno mi zemřela teta, ale nikdo neinformoval o její smrti, ani mi nebyl sdělen termín pohřbu.Proto jsem se pohřbu nemohl zúčastnit.Den po pohřbu jsem potkal bratrance(syna zesnulé tety) a on mi řekl že parte zavezl mé matce a divil se že mi to nesdělila ona.Matka mi zase oponuje že nemohla tušit že mě bratranec neinformoval(nedoručil parte).Ještě bych rád podotknul že bratranec bydlí asi 300m od našeho domu(bydlíme na stejném sídlišti)a matka ve stejném městě. Zajímá mě tedy kde se stala chyba a kdo, koho a jak má informovat členy rodiny.Rád bych se v budoucnu vyhnul dalšímu nedorozumění. Děkuji.

Neuvedeno , 26.01.2007
Odpověď

Problém komunikace mezi příbuznými nevyřeší žádná zákonná norma. Ve Vašem případě se asi opravdu Váš bratranec domníval, že Vám to Vaše maminka sdělí. Musíte si uvědomit, že úmrtí jeho maminky a smutek který prožívá v tomto období jej opravňuje k tomu, aby leccos opomněl. Ve Vašem případě to byla právě informace o pohřbu, kterou Vám neposlal. Vinit někoho z chyby by nebylo na místě. Nikde není nějakou normou stanoveno, kdo je za co v případě úmrtí zodpovědný, kdo má koho informovat a podobně. Myslím, že vytvářet jakési protokoly podle kterých by se mělo v takovýchto případech postupovat je vhodné pouze u státních institucí, kde tuto činnost zajišťují profesionálové, kteří nejsou zasaženi přímou účastí na smutku a proto není jejich racionální uvažování ovlivněno. Věřím, že se vše mezi vámi vysvětlí a neovlivní to negativně vaše příbuzenské vztahy.

Julius Mlčoch , 26.01.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce etika a kondolence
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference