Poradna: Můžete mi poradit, kde bych nalezla podrobné informace

Otázka:

Můžete mi poradit, kde bych nalezla podrobné informace o tom, jak se chovat na pohřbu? Kdy se jak chovat, co s květinami, zásady tryzny, prostě jak se chovat, abych nikoho neurazila a zachovala vážnost okamžiku. Naposledy jsem byla na pohřbu jako malé dítě a nemám se s kým poradit.

Brno , Brno-město , 18.01.2007
Odpověď

Bohužel hledal jsem na internetu a v jiných zdrojích podrobnější informace k pohřebnímu obřadu a k tomu, jak postupovat při kondolenci a podobně. Nikde jsem kompletní návod nebo informaci nenašel. Jsem však přesvědčen, že chování má odpovídat vážnosti tohoto obřadu, který je posledním rozloučením se zesnulým. Jsem přesvědčen, že nebudete -li se chovat výstředně a zachováte etiku a pietu k zemřelému a pozůstalým, bude vše v pořádku. S květinovými dary Vám jistě pomůže obsluha obřadní síně, a jistě nebudete na pohřbu sama, takže přijměte chování zkušenějších smutečních hostů.

Julius Mlčoch , 18.01.2007Inzerce z regionu

poptávka, 21.10.2023, 17:48
Kamenictví v pohřebnictví

Děkuji pokud mi někdo vstřícný zašle kontakt,...


Firmy z tohoto regionu:

Velká obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Velká obřadní síň Ústředního hřbitova města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Obřadní síň - Rajhrad

Sekce: Obřadní síně, Město: Rajhrad


Malá obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Restaurace Napoleon

Sekce: Smuteční hostina, Město: Brno
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce etika a kondolence
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference