Poradna: Nesměla jsem na pohřeb

Otázka:

Můj bývalý manžel si výslovně nepřál, abych byla na pohřbu jeho tatínka, tj. mého tchána, se kterým jsem dobře vycházela a jediná z rodiny za ním prakticky jezdila, byl to hodný pán. Pohřeb se konal na malém hřbitůvku daleko od nás, respektovala jsem to, aby manžel neudělal nějakou scénu. Mrzí mě však velmi, že jsem se se starým pánem nerozloučila. Přemýšlím zda se vydat na jaře na ten hřbitůvek, často na to všechno myslím a trápím se. Co bych mohla udělat?

jižní Morava , 11.01.2013
Odpověď

Věřte, že v tomto případě není podstatné, zda jste byla přítomna při ukládání rakve do hrobu. Důležité je, že jste s ním byla v tu dobu  ve své mysli. Z Vašeho dotazu cítím, že jste spolu měli hezký vztah a na hřbitůvek jistě zajděte a v duchu si se svým tchánem popovídejte a jistě budete cítit vnitřní úlevu a budete se lépe vyrovnávat s tím, že jste nemohla být na pohřbu.

Julius Mlčoch , 17.01.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce etika a kondolence
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference